Zgodnie z niepisaną tradycją redaktorzy serwisu iFixit rozebrali na pojedyczne podzespoły nowego MacBooka Air oraz model Pro.

Przy obu modelach zwrócili oni uwagę, że ich wnętrze jest niemal identyczne z tym, które jest w urządzeniach z procesorami Intela. Zmiany w poszczególnych modelach są bardzo mało. Komputery wyposażone w procesor M1 nie mają fizycznego, oddzielnego koprocesora T2, ponieważ jest on zintegrowany z głównym chipem.

W przypadku MacBooka Air rzuca się w oczy brak wentylatora. Po lewej stronie płyty głównej znajduje się specjalny system odprowadzający ciepło.

MacBook Pro jest niemal kopią starszej wersji. Redaktorzy musieli się dwukrotnie upewnić czy komputer, który przyszedł nie jest przez przypadek starszym modelem. Firma wykorzystała praktycznie te same komponenty.

Dodatkowo twierdzą oni, że zmiany wydają się jedynie powierzchowne, lecz są efektem wielu lat ciężkiej pracy. W przyszłości powinniśmy spodziewać się większych modyfikacji wewnątrz urządzeń.

W obu MacBookach zamontowano między innymi pamięć RAM Hynix DDR4X 4266 MHz, dysk SSD prawdopodobnie dostarczony przez Western Digital, Intel JHL8040R Thunderbolt 4 oraz układ Apple USI 339S00758 obsługujący Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.

Źrodło: iFixit