W połowie października informowaliśmy Was, że Nvidia planuje wprowadzić na urządzenia z systemem iOS swoją usługę GeForceNow.

Firma poinformowała dziś, że usługa ta w fazie beta dostępna jest z poziomu przeglądarki Safari zarówno na iPhonie jak i iPadzie. Serwis wykorzystuje tak zwane streamowanie gier z chmury GeForce. Należy pamiętać, że do grania potrzebny jest zewnętrzny kontroler. Nie można kontrolować rozgrywki z poziomu dotykowego ekranu.

W kontekście gier to już niedługo do biblioteki trafi Fortnite, a na razie użytkownicy mogą korzystać z takich produkcji jak Assassin's Creed, Far Cry, Hitman czy Watch Dogs: Legion. Pełna lista gier dostępna jest na stronie internetowej.

Usługa GeForce Now została wyceniona na 25 złotych miesięcznie lub 125 zł za sześć miesięcy jeżeli z góry opłacicie subskrypcję. Firma oferuje również darmowy plan, jednak pozwala on na godziną grę, a następnie sesja zostanie zakończona.

W celu korzystania z tego serwisu należy wejść poprzez Safari na specjalną stronę interntową i postępować zgodnie z komunikatami.

Źródło: Nvidia