Epic Games Store to internetowy sklep z grami dla systemów macOS, Windows i Linux, który by przyciągnąć do siebie klientów regularnie rozdaje wszystkim darmowe produkty. Obecnie trwa tam promocja, w ramach której można pobrać za darmo grę The World Next Door.

The World Next Door łączy w sobie elementy gier logicznych, zręcznościowych i przygodówek w stylu visual novel. Wcielamy się w niej w dziewczynę o imieniu June, która wygrywa bilet na podróż do równoległego wymiaru pełnego magii i fantastycznych stworzeń, gdzie zostaje przypadkowo uwięziona. W próbie powrotu do domu pomaga jej grupa lokalnych natolatków. Podstawę rozgrywki stanowią tu rozmowy z napotkanymi postaciami, w trakcie których możemy podejmować różne decyzje mniej lub bardziej wpływające na przebieg fabuły. Co jakiś czas przyjdzie nam też walczyć z przeciwnikami. Potyczki rozgrywają się tu na niewielkich podzielonych na pola arenach, po których biegamy próbując unikać ataków przeciwników i jednocześnie łączyć ze sobą narysowane na podłodze runy, rzucając w ten sposób różnego rodzaju zaklęcia.

Gra The World Next Door w wersji dla macOS dostępna jest obecnie za darmo w sklepie Epic Games Store. Promocja zakończy się 26 listopada o godzinie 17.