W 1984 roku Aleksiej Pażytnow, Dimitri Pawłowski i Wadim Geriasimow stworzyli wspólnie Tetris - jedną z najsłynniejszych gier komputerowych na świecie. Jak donosi Deadline, Apple nabyło właśnie prawa do ekranizacji ich historii.

Film zatytułowany po prostu Tetris: The Movie wyreżyseruje Jon S. Baird, znany m.in. za sprawą „Stan i Ollie", „Brud" i „Vinyl". Autorem scenariusza jest zaś Noah Pink, który wcześniej pracował przy serialu „Geniusz", opowiadającym historie wielkich naukowców, artystów i wizjonerów. Jak na razie nie wiadomo, jacy aktorzy wcielą się w role twórców Tetrisa. Ujawniono jedynie, że Taron Egerton (m.in. „Rocketman" i „Kingsman") zagra Henka Rogersa, jednego z pierwszych wydawców gry, który przyczynił się do jej światowego sukcesu.

Prace nad Tetris: The Movie mają rozpocząć się już w grudniu. Zdjęcia do filmu powstawać będą w Szkocji. Niestety, podobnie jak w przypadku większości pozostałych produkcji powstających obecnie na potrzeby Apple TV+, przewidywana data premiery nie została jak na razie ujawniona.

Źródło: Deadline