W ubiegłym miesiącu Apple ogłosiło nawiązanie współpracy ze znaną wytwórnią filmów animowanych DreamWorks, której efektem miał być nowy serial animowany dla dzieci stworzony na potrzeby Apple TV+. Na kanale tej usługi w serwisie YouTube pojawił się jego pierwszy oficjalny zwiastun.

„Doug Unplugs" będzie opowiadać o małym robocie, który mając już dość opierania całej swojej wiedzy na suchych faktach pobieranych z internetu postanawia odłączyć się od sieci i zacząć poznawać świat samodzielnie. Serial powstał na podstawie popularnej serii książek dla dzieci autorstwa Dana Yaccarino.

Premierę serialu „Doug Unplugs" zapowiedziano na 13 listopada 2020 roku. Nie jest to zresztą jedyna animowana produkcja, która pojawi się w Apple TV+ przed końcem roku. Na 4 grudnia zaplanowano premierę serialu „Stillwater" francuskiego studia Gaumont, będącego adaptacją serii filozoficznych książek dla dzieci autorstwa Jona J. Mutha, natomiast 11 grudnia w usłudze zadebiutuje pełnometrażowy film animowany „Wolfwalkers" od nagrodzonego Oscarem studia Cartoon Saloon.