Apple TV+ może pochwalić się niedużą lecz całkiem ciekawą kolekcją produkcji skierowanych do młodszych odbiorców. Wczoraj ujawniono, iż katalog tej usługi już niedługo powiększy się o dwa nowe seriale animowane od wytwórni DreamWorks i Gaumont. Zapowiedziano też nowe sezony seriali „Pomagadła" i „Autor-widmo".

Pierwszym z nowych seriali będzie „Doug Unplugs" wytwórni DreamWorks, znanej m.in. za sprawą filmów „Shrek", „Madagaskar" i „Kung Fu Panda". Będzie to adaptacja serii książek Dana Yaccarino opowiadających o małym robocie, który mając już dość opierania całej swojej wiedzy na suchych faktach pobieranych z internetu postanawia odłączyć się od sieci i poznać świat samodzielnie. Premierę serialu zapowiedziano na 13 listopada 2020 roku.

Druga produkcja, zatytułowana „Stillwater", będzie adaptacją serii filozoficznych książek dla dzieci autorstwa Jona J. Mutha. Serial będzie opowiadać o przygodach trójki rodzeństwa, które zaprzyjaźnia się z mistrzem Zen - wielką pandą o imieniu Tafla. Nad animacją pracować będzie francuskie studio Gaumont. Premierę serialu zapowiedziano na 4 grudnia 2020 roku.

9 października w katalogu Apple TV+ pojawi się nowy sezon „Autora-widmo", zaś tydzień później dołączy do niego kolejny sezon serialu „Pomagadła".

Źródło: Apple