Według informacji, które pojawiły się dziś w serwisie MacRumors, firma Apple dostarcza do autoryzowanych serwisów nowe narzędzie, które służy do demontażu wyświetlacza iPhone'a 12 i iPhone'a 12 Pro.

W celu rozmontowania smartfona serwisanci będą musieli wsunąć urządzenie w specjalnie przygotowaną do tego celu tacę, którą następnie umieszcza się na dwie minuty w nagrzewającym się do wysokiej temperatury uchwycie.

Działanie wysokiej temperatury ma rozgrzać klej, którym wyświetlacz przyklejony jest do ramy smartfona. Po dwóch minutach należy użyć zintegrowanego z opisywanym narzędziem ramienia z przyssawka aby ściągnąć wyświetlacz.

Nie wiadomo dlaczego Apple wymaga użycia wysokiej temperatury do demontażu wyświetlacza w nowych modelach iPhone’ów. Być może jest to spowodowane nową konstrukcją smartfona, która sprawia, że wyświetlacz osadzony jest nieco inaczej niż w przypadku poprzedniej generacji. Możliwe też, że zastosowano mocniejszy klej, ponieważ seria 12 charakteryzuje się wysokim stopniem wodoodporności.

Warto przypomnieć, że niedawno pisaliśmy o tym, iż firma Apple przekazała do autoryzowanych serwisów nowe narzędzie do diagnozowania usterek występujących w słuchawkach AirPods, które pozwoli na dokładniejsze diagnozowanie przyczyn usterek tego akcesorium, co ograniczyć ma liczbę wykonywanych zbędnych usług serwisowych.

Źródło: MacRumors