The Velvet Underground to amerykański zespół powszechnie uznawany za jedną z najbardziej wpływowych formacji w historii alternatywnej muzyki rockowej. W przyszłym roku w katalogu Apple TV+ pojawi się poświęcony im film dokumentalny, zatytułowany po prostu „The Velvet Underground".

„The Velvet Underground" będzie opowiadał o historii grupy i wpływie jaki wywarła ona na innych. Zobaczymy w nim m.in. wywiady z artystami oraz niepublikowane wcześniej archiwalne nagrania z występów. Reżyserem dokumentu jest Todd Haynes, znany m.in. za sprawą filmów „Daleko od nieba", „I'm Not There", „Carol" oraz „Idol". W produkcję zaangażowana jest też wytwórnia muzyczna Polygram Entertainment oraz wytwórnie filmowe Motto Pictures, Killer Films i Federal Films. Apple nie ujawniło jeszcze dokładnej daty premiery filmu, jednak wiadomo iż odbędzie się ona w przyszłym roku.

„The Velvet Underground" to już trzeci nowy muzyczny dokument zapowiedziany przez Apple w ciągu ostatniego miesiąca. Pozostałe dwa to „Bruce Springsteen's Letter to You", który zadebiutuje w Apple TV+ już w najbliższy piątek, oraz opowiadający o Billie Eilish „The World's A Little Blurry", którego premiera odbędzie się w lutym 2021 roku.

Źródło: Apple