Wczoraj wieczorem Apple udostępniło deweloperom czwarte bety systemów iOS/iPadOS 14.2, a dziś pojawiły się ich publiczne wersje przeznaczone dla członków otwartego programu. Systemy zostały opisane jako build 18A8395.

Przed zainstalowaniem testowych wersji zalecamy wykonanie kopii zapasowych. Aktualizacja dostępna jest między innymi z poziomu urządzenia. Jeżeli nie mieliście wcześniej wgranej bety, należy zarejestrować się (zalogować) na odpowiedniej stronie w serwisie internetowym Apple, pobrać specjalny profil, a następnie zaktualizować system do wersji testowej. Całość warto zrobić z poziomu urządzenia mobilnego.

W poprzednich betach iOS 14.2 wprowadzono między innymi przycisk powiązany z serwisem Shazam, który umożliwia szybkie uruchomienie funkcji rozpoznawania muzyki z poziomu centrum sterowania. Warto dodać, że nie jest potrzebna instalacja samego programu. Dodatkowo powiększono rozmiar grafiki przedstawiającej album w panelu sterowania muzyką oraz przeprojektowano listę urządzeń AirPlay. Fajną zmianą jest wprowadzenie sugestii dotyczącej muzyki, gdy w danym momencie nie odtwarzany jest dźwięk. Apple zmieniło też ikonę aplikacji Watch (przestawia zegarek z nowym paskiem Solo). Wprowadzono również nową opcję, która informuje o odległości od innych ludzi. W tym celu należy skorzystać z Lupy.