W poprzednim tygodniu pisaliśmy o tym, że wraz ze nowymi modelami iPhone’ów w pudełku klienci znajdą jedynie przewód ze złącza USB-C na Lightning. Okazało się jednak, że taka sama sytuacja dotyczy także starszych modeli tych urządzeń, które nadal znajdują się w oficjalnej ofercie Apple. Wyjątkiem jest jednak Francja.

Klienci z tego kraju otrzymują w zestawie słuchawki EarPods. Jest to spowodowane przepisami prawa i ma na celu zmniejszenia ryzyka narażenia osób poniżej 14 roku życia na promieniowanie fal elektromagnetycznych pochodzących z telefonów. Korzystanie ze słuchawek z pewnością się do tego przyczynia.

Co ciekawe, francuscy klienci otrzymują słuchawki w osobnym opakowaniu, które jest znacznie większe od pudełka, w którym mieściły się smartfony poprzedniej generacji wraz ze słuchawkami, zasilaczem i przewodem. Takie informacje wynikają z filmu opublikowanego w serwisie YouTube na kanale TheiCollection.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Apple tłumaczy rezygnację z umieszczania w pudełku słuchawek i zasilacza chęcią dbałości o środowisko naturalne. Zmniejszenie opakowania nowych iPhone’ów ma usprawnić transport tych urządzeń. Na jednej palecie zmieści się aż 70% więcej iPhone’ów w cieńszych pudełkach niż w przypadku standardowych opakowań.

Źródło: MacRumors