Analitycy firmy Kantar opublikowali ciekawy raport dotyczący iPhone’a 12 mini. Twierdzą oni, że urządzenie może przyczynić się do znacznego wzrostu popularności mniejszych rozmiarów smartfonów klasy premium.

W raporcie przeczytać można, że ponad 12% osób kupujących smartfony zwraca uwagę na ich rozmiar oraz dopasowanie do dłoni i kieszeni, a zainteresowanie mniejszymi urządzeniami rośnie. Analitycy zwracają uwagę, że Apple przyjęło bardzo interesującą i być może skuteczna strategię, prezentując aż cztery modele smartfonów z klasy premium i wyższej, bowiem serię Pro nazywają klasą „super-premium”. W przeciwieństwie do oferty z poprzedniego roku, smartfony spoza linii Pro posiadają niemal te same funkcje, co najdroższe modele.

Co więcej, fakt, że wszystkie nowe modele iPhone’ów obsługują sieć 5G spowodować ma duży wzrost zainteresowania tą technologią, a co za tym idzie przyspieszenie adaptacji tego rozwiązania. Niemal połowa osób, które w ciągu najbliższych 6 miesięcy planują kupić smartfona wybierze właśnie model z obsługą sieci 5G.

Źródło: 9To5Mac