Studio Feral Interactive, specjalizujące się w przenoszeniu gier z systemu Windows na macOS i iOS, zapowiedziało niedawno, iż popularna gra strategiczna XCOM 2 trafi już niedługo na mobilne urządzenia firmy Apple. Teraz tytuł ten jest już dostępny w App Store w formie przedsprzedaży.

XCOM 2 to przedostatnia odsłona popularnej serii gier strategicznych, której korzenie sięgają pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych. Wcielamy się w niej w dowódcę organizacji walczącej z najeźdźcami z kosmosu. Podobnie jak większość poprzednich gier z serii XCOM łączy ona w sobie dwa różne modele rozgrywki. Pierwszy to prowadzone w turach starcia, w których kierujemy bezpośrednio oddziałem agentów walczących z obcymi. Drugi, rozgrywający się pomiędzy kolejnymi misjami, polega na zarządzaniu kierowaną przez nas organizacją - rekrutowaniu nowych członków, produkowaniu sprzętu, prowadzeniu badań i rozwijaniu dostępnych technologii. XCOM 2 Collection oprócz podstawowej wersji gry zawiera też duże rozszerzenie XCOM 2: War of the Chosen oraz cztery mniejsze dodatki.

Premierę gry XCOM 2 Collection zapowiedziano na 5 listopada 2020 roku, jednak już teraz można nabyć ją w App Store w przedsprzedaży w cenie 119,99 zł.

Pobierz z App Store