Dotychczas iPhone'y dostępne w Europie na swojej tylnej części miały naniesione dwa oznaczenia - CE oraz przekreślony kosz na śmieci. Jednak nie były one zbyt widoczne - mowa o nowszych modelach ze szklanym tyłem). W przypadku aluminiowych iPhone'ów, oznaczenia te rzucały się w oczy.

W przypadku serii 12 lokalizacja tych logotypów została zmieniona i od teraz znajdują się one w dolnej części prawego boku. Zostały one laserowo wygrawerowane. Niestety są one przez to dużo bardziej widoczne, co dla wielu osób może być problemem.

Ciekawostką jest to, że modele dostępne w Stanach Zjednoczonych są pozbawione tych oznaczeń na urządzeniu. Jest to możliwe dzięki ustawie z 2014 roku pozwalającej na wykorzystanie wirtualnych oznaczeń. Są one umieszczone w specjalnej zakładce Informacje prawne oraz certyfikaty (oczywiście wyświetlane są tam wszystkie certyfikaty, również europejskie).

Warto przypomnieć, że logo przekreślonego śmietnika oznacza, że produktu nie można wyrzucać do kosza, lecz należy go zutylizować poprzez oddanie go do specjalnych punktów zajmujących się utylizacją. W przypadku oznaczenia CE (Conformite Europeenne) - informuje on, że dany produkt dopuszczony jest do sprzedaży na terenie UE i spełnia wszystkie wymagane normy.

Źródło: MacRumors