Project CARS to popularna gra wyścigowa dostępna m.in. na komputerach z systemem Windows oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Firma Gamevil zaprezentowała niedawno pierwszy oficjalny zwiastun jej mobilnego spin-offu, zatytułowanego Project CARS GO, mającego trafić również na urządzenia z systemem iOS.

Niestety, Project CARS GO będzie dość znacznie różnić się od swojego pierwowzoru znanego z konsol i komputerów PC. Podczas gdy oryginalne Project CARS stawiało na realistyczny model jazdy (z opcjonalnymi ułatwieniami pozwalającymi dostosować go do umiejętności i preferencji użytkownika), wersja przeznaczona na urządzenia mobilne ma być uproszczoną do granic możliwości zręcznościówką, w której samochód będzie sam skręcał, a rola gracza sprowadzi się do wciskania w odpowiednich momentach gazu i hamulca. Nie będzie to zresztą pierwsza popularna marka gier wyścigowych, która wprowadziła tak daleko idące uproszczenia w wersji dla iOS. Wcześniej na podobny pomysł zdecydowali się również twórcy gry Forza Street.

Project CARS GO znajduje się obecnie na etapie zamkniętych testów wersji beta. Dokładna data premiery gry nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo już jednak, że będzie to gra typu freemium, dostępna do pobrania za darmo lecz oferująca opcjonalne mikropłatności.