Forza to popularna seria gier wyścigowych wydawanych przez firmę Microsoft. W ubiegłym roku doczekała się ona nowego spin-offu w postaci Forza Street - prostej gry typu freemium wydanej początkowo wyłącznie na komputery z systemem Windows 10, jednak wyraźnie projektowanej głównie z myślą o smartfonach. Teraz tytuł ten pojawił się również w App Store.

Forza Street pod wieloma względami przypomina inne popularne gry tego typu dostępne w App Store, a zwłaszcza ostatnią odsłonę serii Asphalt. Model jazdy został tu wiec uproszczony niemal do granic możliwości - samochód sam skręca, trzyma się trasy i omija przeciwników, a rola gracza sprowadza się w zasadzie jedynie do wciskania w odpowiednich momentach gazu, hamulca i specjalnego przyśpieszenia. Bardzo często o naszych wynikach decydują więc nie zręczność i umiejętności, lecz parametry wybranego przez nas pojazdu. Wygrywając kolejne wyścigi i wypełniając stawiane przez grę zadania możemy powoli powiększać naszą kolekcję aut i usprawniać te już posiadane. Oczywiście gra nieustannie zachęca nas też do skorzystania z mikropłatności, które pozwalają znacznie przyśpieszyć ten proces.

Gra Forza Street dostępna jest do pobrania za darmo z App Store. Jest to tytuł typu freemium, oferujący opcjonalne mikropłatności.

Pobierz Forza Street z App Store