Wczoraj Apple udostępniło drugie bety systemów iOS/iPadOS 14.2, tvOS 14.2 oraz watchOS 7.1. Natomiast dziś pojawiły się publiczne wersje.

Systemy iOS/iPadOS, tvOS oraz watchOS opisano odpowiednio jako build 18B5061e, build 20A5384c oraz build 18R5561e. Oprócz poprawy stabilności, wydajności Apple dodało również 13 nowych emoji. Zmieniono również ikonę przycisku pod odtwarzaczem, znajdującym się w centrum sterowania.

W pierwszej becie iOS 14.2 wprowadzono przycisk powiązany z serwisem Shazam, który umożliwia szybkie uruchomienie funkcji rozpoznawania muzyki z poziomu centrum sterowania. Warto dodać, że nie jest potrzebna instalacja samego programu. Dodatkowo powiększono rozmiar grafiki przedstawiającej album w panelu sterowania muzyką oraz przeprojektowano listę urządzeń AirPlay. Fajną zmianą jest wprowadzenie sugestii dotyczącej muzyki, gdy w danym momencie nie odtwarzany jest dźwięk. Apple zmieniło również ikonę aplikacji Watch (przestawia zegarek z nowym paskiem Solo). Wprowadzono również nową opcję, która informuje o odległości od innych ludzi. W tym celu należy skorzystać z Lupy.

W celu instalacji publicznej wersji iOS/iPadOS, należy zarejestrować się (zalogować) na odpowiedniej stronie w serwisie internetowym Apple, pobrać specjalny profil, a następnie zaktualizować system do wersji testowej. Całość warto zrobić z poziomu urządzenia mobilnego.