Jako iż Nintendo wciąż nie zdecydowało się przenieść żadnej gry z serii The Legend of Zelda na iOS, wielu mniejszych deweloperów próbuje wykorzystać tę lukę publikując w App Store gry wyraźnie inspirowane klasycznymi odsłonami przygód Linka. Jedną z najnowszych produkcji tego typu jest Songbringer.

Songbringer na pierwszy rzut oka prezentuje się jak kolejny dość standardowy klon The Legend of Zelda, oferujący mieszankę zręcznościowej walki i elementów RPG oraz grafikę w stylu retro. Tym, co wyróżnia wspomniany tytuł na tle konkurencji, jest proceduralnie generowany świat. Na początku rozgrywki gracz proszony jest o podanie sześciu dowolnych liter, na podstawie których następnie generowana jest cała dostępna do zwiedzenia mapa, łącznie z podziemiami do zbadania, zagadkami do rozwiązania i wrogami do pokonania.

Gra Songbringer dostępna jest do pobrania z App Store za darmo, jednak odblokowanie całej dostępnej zawartości wymaga zapłacenia 18,99 zł. Oprócz tej jednorazowej opłaty w grze nie znajdziemy już jednak żadnych dodatkowych mikropłatności.

Pobierz z App Store