Jedną z nowości w systemach iOS 14 oraz iPadOS 14 jest możliwość ustawienia aplikacji firm zewnętrznych jako domyślnych programów.

Okazuje się, że wersja ta zawiera błąd, który może u wielu osób sprawiać problemy. Objawia się on tym, że przy każdym ponownym uruchomieniu urządzenia, system automatycznie ustawia programy Apple jako domyślne. W związku z czym zainteresowane zmianą osoby, muszę każdorawowo przechodzić przez szybką konfigurację.

Apple wydało, krótkie oświadczenie, w którym oznajmili, że znają problem i zostanie on wyeliminowany wraz z kolejną aktualizacja systemu. Prawdopoodbnie będzie to iOS 14.1 lub 14.2 (aktualnie testowany przez deweloperów oraz członków otwartego programu). Warto dodać, że tegoroczne iPhone'y mają być rzekomo wysyłane z zainstalowanym już iOS 14.1.

Aktualnie jako domyślną przeglądarkę internetową można ustawić Chrome, Edge, Firefox oraz DuckDuckGo. W przypadku klienta pocztowego jest to Outlook. Google pracuje nad odpowiednią aktualizacją aplikacji Gmail.

Źródło: MacRumors