Ming-Chi Kuo opublikował dziś raport, według którego iPhone’y serii 12 nie będą wyposażone w wyświetlacze o odświeżaniu 120 Hz. Przyczyną jest podobno krótki czas pracy na baterii prototypów wyposażonych w taką funkcję.

Analityk twierdzi, że iPhone’y z taką częstotliwością odświeżania zadebiutują w przyszłym roku. Będą one wyposażone w wyświetlacze typu LTPO, które do działania potrzebują znacznie mniej energii niż obecnie wykorzystywane ekrany.

Co więcej, w raporcie przeczytać można, że iPhone z ekranem o przekątnej 5,4 cala posiadać będzie węższe niż w przypadku obecnych modeli wcięcie w ekranie, co pozwoli na wyświetlanie informacji o aktualnej godzinie i sile sygnału w górnych rogach wyświetlacza, tak jak ma to miejsce w przypadku modeli z większymi ekranami. Pozostałe modele, wyposażone w wyświetlacze o większych rozmiarach, posiadać będą takie samo wcięcie jak w przypadku iPhone’ów serii 11.

Warto też dodać, że według Kuo, wszystkie nowe modele smartfonów Apple wspierać będą sieć 5G. Każdy model dostępnych będzie w dwóch wariantach - jeden ze wsparciem dla pasma sub-6Ghz, a drugi dodatkowo obsługiwać będzie pasmo mmWave. Jako pierwsze na rynku pojawią się pierwsze ze wspomnianych wyżej wariantów.

Redakcja MyApple poprowadzi relację Live z konferencji Time Flies. Nasz komentarz na żywo dostępny będzie na podstronie Time Flies

Źródło: MacRumors