W tym tygodniu znowu pojawiło się wiele doniesień na temat nowych modeli iPhone’ów oraz iMaków. Opublikowane zostały także informacje o kolejnej generacji zegarków Apple Watch. Apple przedstawiło też wyniki finansowe za poprzedni kwartał. Okazało się, że znacznie przewyższyły one oczekiwania analityków.

iMaki

W poniedziałek w serwisie Twitter pojawiły się doniesienia o rzekomej premierze nowych modeli komputerów iMac. Użytkownik @Soybeys napisał, że nowe komputery z procesorami od firmy Intel pojawią się w tygodniu, który właśnie się kończy. Wiadomo więc, że jego przewidywania nie sprawdziły się. Inny użytkownik Twittera, @Jioriku, twierdzi, że na rynku nie pojawią się przeprojektowane iMaki z procesorami firmy Intel. Nowy design zarezerwowany jest dla komputerów z procesorami Apple Silicon.

Dwa dni później, Jon Prosser napisał, że nowe iMaki pojawią się dopiero w sierpniu. Podobnie jak wyżej wymienieni użytkownicy Twittera twierdzi, że nowy wygląd jest zarezerwowany dla komputerów z autorskim procesorem Apple.

Apple Watch

W piątek pojawiły się informacje o problemach dotyczących baterii w zegarkach Apple Watch Series 5. Zegarki niespodziewanie wyłączają się nawet gdy raportowany poziom naładowania akumulatora jest wysoki. Problemem jest prawdopodobnie niewłaściwe wskazanie poziomu naładowania baterii. W większości opisywanych przypadków, Apple Watch wskazuje, że przez około połowę dnia poziom wynosi 100%, po czym spada do około 50%, a następnie smartwatch wyłącza się. Po ponownym uruchomieniu urządzenie nadal wskazuje, że bateria naładowana jest do połowy i po chwili ponownie się wyłącza. Pomaga jedynie umieszenie zegarka na ładowarce.

Nie zabrakło także informacji o kolejnej generacji smartwatcha Apple. W serwisie DigiTimes pojawiały się kolejnie informacje o tym, że to urządzenie wyposażone będzie w pulsoksymetr, czyli czujnik do określania wysycenia krwi tlenem. Raport wskazuje na to, że funkcja zarezerwowana będzie dla nowego modelu. Według autorów artykułu, nowy model zegarka dodatkowo posiadać będzie także funkcję monitorowania snu oraz znacznie ulepszony akcelerometr i żyroskop.

iPhone’y

W chińskim serwisie Weibo pojawiły się zdjęcia, rzekomo prezentujące wyświetlacz, który montowany będzie w iPhone’ach 12. Zdjęcia przedstawiają pakiet wyświetlaczy, który wygląda jakby przed chwilą opuścił linię produkcyjną. Poszczególne egzemplarze nie są nawet od siebie oddzielone. Wydaje się także, że tak zwany notch, czyli wycięcie w ekranie, w którym znajduje się kamera TrueDepth, jest takiej samej wielkości jak w przypadku obecnych modeli.

Co więcej, najnowsze doniesienia wskazują, że firma LG dostarczy panele OLED do 6,1-calowego iPhone’a 12. Łącznie firma ma wyprodukować ponad 20 milionów ekranów. Natomiast dostawy wyświetlaczy dla pozostałych trzech smartfonów będą pochodziły od Samsunga. Podobno firma zamierza wyprodukować nawet 35 milionów paneli przeznaczonych dla 5,4-calowego iPhone’a oraz po 20 milionów dla każdego modelu Pro. Łącznie obaj producenci mogą dostarczyć nawet 100 milionów ekranów OLED.

Dzień później użytkownik Twittera o pseudonimie @Mr.white opublikował zdjęcie modułu pamięci RAM iPhone’a 12, który stanowi element procesora A14. Jedyne co wywnioskować można ze zdjęć to data produkcji tego komponentu. Znajduje się na nim datownik „2016”, co oznacza, że wyprodukowany został w szesnastym tygodniu bieżącego roku, czyli w kwietniu.

Warto dodać, że w trakcie ostatniej telekonferencji przeznaczonej dla inwestorów, podczas, której firma zaprezentowała wyniki finansowe za trzeci kwartał fiskalnego roku 2020, Luca Maestri poinformował, że klienci będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Najnowsze iPhone’y mają trafić do sprzedaży kilka tygodni później, niż pierwotnie zakładano. Zazwyczaj urządzenia można było zamawiać na przełomie września i października. Prawdopodobnym jest, że prezentacja urządzeń odbędzie jak dotychczas w połowie września. W tym roku potencjalni klienci będą mogli wybrać jeden z czterech urządzeń, a wszystkie będą wyposażone w moduł sieci 5G oraz ekrany OLED.

Wyniki finansowe

30 czerwca Apple opublikowało wyniki finansowe za III kwartał roku finansowego 2020 (II kwartał roku kalendarzowego).

Wyniki Apple w podziale na segmenty produktowe są następujące:

  • iPhone 26,4 mld USD (rok temu 25,9 mld USD, +2% r/r)
  • Mac 7 mld USD (rok temu 5,8 mld USD, +20% r/r)
  • iPad 6,5 mld USD (rok temu 5 mld USD, +30% r/r)
  • Akcesoria 6,4 mld USD (rok temu 5,5 mld USD, +16% r/r)
  • Usługi 13,1 mld USD (rok temu 11,4 mld USD, +15%)

Łączne przychody Apple wyniosły 59,6 mld USD wobec 53,8 mld USD rok temu w analogicznym kwartale (+10% r/r). Zysk netto spółki wyniósł aż 11,2 mld USD wobec 10 mld USD rok temu (+12 r/r).

Więcej przeczytać można w tym artykule.