Doniesienia o kolejnej generacji zegarków Apple Watch pojawiają się już od kilku miesięcy. W serwisie DigiTimes pojawiały się kolejnie informacje o tym, że szósta generacja smartwatcha marki Apple wyposażona będzie w pulsoksymetr, czyli czujnik do określania wysycenia krwi tlenem.

Według autorów raportu, nowy model zegarka dodatkowo posiadać będzie także funkcję monitorowania snu oraz znacznie ulepszony akcelerometr i żyroskop.

Informacje o pulsoksymetrze odnalezione zostały także w kodzie systemu iOS 14. Zegarek dostarczać ma powiadomienia, gdy poziom krwi spadnie poniżej minimalnego zalecanego poziomu, który wynosi około 95%. Niski poziom tlenu we krwi może wskazywać na poważny problem z oddychaniem lub sercem.

Z kodu nie wynikało jasno, czy funkcja dostępna będzie jedynie w nowej generacji zegarka czy otrzyma ją każdy Apple Watch kompatybilny z watchOS 7. Raport wskazuje na to, że funkcja zarezerwowana będzie dla nowego modelu.

Warto przypomnieć, że według Jona Prossera, kolejna generacja zegarka Apple Watch i siódma wersja systemu watchOS skupiać się będą na diagnozowaniu schorzeń w zakresie zdrowia psychicznego. Odczyty pulsoksymetru w połączeniu z informacją o pulsie pozwolą na określenie czy użytkownik znajduje się w stanie hiperwentylacji, która wywołana może być na przykład przez nerwicę.

Źródło: MacRumors