Środek wakacji, czyli tzw. sezon ogórkowy. Apple wypuszcza kolejne wersje beta nowych systemów, a deweloperzy już mogą pracować na specjalnych komputerach wyposażonych w procesor A12Z nad wersjami swoich programów dla nowych komputerów z układami Apple Silicon.

Niestety, nic więcej o nich nie można napisać, i dobrze. Uważam, że ocena tych maszyn, które nie są przecież produktem dostępnym w normalnej sprzedaży, nie ma sensu. Jeśli jednak chcielibyście się dowiedzieć czegoś o procesorach o architekturze ARM, to o nich i o tym, jak może wyglądać przejście na te procesory, pisze Jacek Swoboda. Przejście na własne układy Apple Silicon to z kolei moim zdaniem wielka szansa dla urządzenia wciąż traktowanego przez Apple trochę jak niechciane dziecko - czyli Apple TV. Nowe procesory, które muszą zapewnić jeszcze większą wydajność, świetnie sprawdziłyby się także właśnie w tej „przystawce telewizyjnej”, która - wiem, wiem, znowu będziecie się ze mnie śmiać - miałaby wreszcie szansę zostać konsolą z prawdziwego zdarzenia (obecnie tną się na niej nawet gry dostępne w Apple Arcade). Gry to App Store, a sklep oraz to, jak wyglądają relacje Apple z deweloperami, to już zupełnie inny temat, którym w bieżącym numerze zajmuje się Marek Gawryłowicz.

W numerze znajdziecie także całkiem sporo recenzji. Jest smart zamek do drzwi, który opisuje Norbert Cała (debiut w MyApple Magazynie), jest hub dla MacBooka Pro z wbudowanym dyskiem twardym, jest ciekawa klawiatura z funkcją gładzika, a nawet elektryczne BMW i3s.

Jak zwykle też Marcel Gawron zabierze Was w podróż na drugi koniec świata, a Martyna Dziedziak z serwisu FDB.pl zabierze Was z kolei w świat filmów i seriali dostępnych w usłudze Apple TV+.

Pozostaje mi tylko życzyć Wam przyjemnej lektury.

Pobierz MyApple Magazyn nr 7/2020