W poprzednim tygodniu pojawiło się kilka ciekawych informacji na temat urządzeń Apple, które pojawić się mają w najbliższej przyszłości. Opublikowano także wyniki pierwszych testów benchmarkowych komputera Mac mini z procesorem ARM, które nie napawają optymizmem. Warto też przypomnieć, że w poniedziałek firma Apple ogłosiła laureatów tegorocznych nagród Apple Design Awards.

Według Ming-Chi Kuo w tym roku ma się pojawić w sprzedaży 10,8-calowy iPad. Analityk nie podaje, czy to ma być następca 10,2-calowego budżetowego iPada, czy 10,5-calowego iPada Air. Natomiast w pierwszej połowie przyszłego roku do sprzedaży trafi 8,5-calowy iPad Mini. Do obu urządzeń ma być dołączona nowa, 20-watowa ładowarka z USB-C.

Pojawiły się także doniesienia o nowych iMacach. W testach wydajnościowych Geekbench pojawiły się wyniki komputera, którego nie ma na rynku. Nawet podzespoły wykorzystane w tym sprzęcie nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. W nowym komputerze iMac Apple zamierza wykorzystać 10-rdzeniowy procesor i9 Intel, z 20 wątkami oraz 20 MB pamięci podręcznej L3, a jego podstawowa prędkość to 3,6 GHz (TurboBoost do 4,7 GHz).

W bazie danych Geekbench pojawiły się także wyniki Maca mini z procesorem A12Z, tym samym, który znajduje się w najnowszej generacji iPadów Pro. Komputer osiągnął 811 i 2781 punktów, odpowiednio w testach jedno i wielowątkowych. Dla porównania, iPad Pro z tym samym układem osiąga 1118 i 4625 punktów. Warto podkreślić, że aplikacja Geekbench działa na nowym Macu mini za pośrednictwem narzędzia Rosseta 2, służącego do uruchamiania aplikacji dla architektury Intel na nowej platformie, co może mieć wpływ na obniżenie wyników.

Niepokojące doniesienia na temat iPhone'ów serii 12 opublikował serwis DigiTimes. Firma BOE nie dostarczy pierwszej zakontraktowanej partii wyświetlaczy do tych telefonów, ale na szczęście głównym dostawcą tych komponentów ma być firma Samsung Display. Planowano bowiem, że BOE i LG dostarczać będą tylko ekrany o przekątnej 6,1 cala do większego z tańszych modeli tegorocznych iPhone’ów. W związku z niepowodzeniem BOE, zwiększone zostały zamówienia w firmie LG Display. Koreańskie przedsiębiorstwo dostarczyć ma od 23 do 25 milionów wyświetlaczy. Początkowe prognozy zakładały, że firma ta dostarczy od 18 do 23 milionów sztuk.

Warto dodać, że na kanale EverythingApplePro w serwisie YouTube pojawiła się informacja o tym, że iPhone'y 12 Pro będą pozwalały na nagrywanie materiałów wideo 4K w dwóch nowych częstotliwościach - 120 fps oraz 240 fps. Oznacza to znaczną poprawę jakości tych filmów. Informacje o nowych trybach zostały odnalezione w testowej wersji systemu iOS 14. Prawdopodobnie nie będą one dostępne dla iPhone'ów Pro serii 11, z powodu zbyt małej wydajności procesora A13.