Niedawno pisaliśmy o tym, że firma BOE boryka się z problemami związanymi z produkcją wyświetlaczy OLED, które montowane mają być w jednym z modeli iPhone'ów serii 12. Wyprodukowane panele nie przechodzą podobno procesu kontroli jakości. Podobne informacje pojawiły się wczoraj w serwisie DigiTimes.

Według najnowszych doniesień BOE nie dostarczy pierwszej zakontraktowanej partii wyświetlaczy, ale na szczęście głównym dostawcą tych komponentów ma być firma Samsung Display. Planowano bowiem, że BOE i LG dostarczać będą tylko ekrany o przekątnej 6,1 cala do większego z tańszych modeli tegorocznych iPhone’ów.

W związku z niepowodzeniem BOE, zwiększone zostały zamówienia w firmie LG Display. Koreańskie przedsiębiorstwo dostarczyć ma od 23 do 25 milionów wyświetlaczy. Początkowe prognozy zakładały, że firma ta dostarczy od 18 do 23 milionów sztuk.

Dzięki temu, że firma Apple zdywersyfikowała dostawy wyświetlaczy, opisywana sytuacja nie powinna mieć znaczącego wpływu na datę premiery nowych modeli iPhone'ów.

Źródło: MacRumors za DigiTimes