Don't Starve to popularna seria gier survivalowych, wyróżniająca się na tle innych podobnych produkcji charakterystyczną stylistyką oprawy graficznej, inspirowaną filmami Tima Burtona. Odpowiedzialne za nią studio Klei Entertainment ogłosiło niedawno, iż wraz z chińską firmą Tencent pracują nad jej nową odsłoną, noszącą podtytuł Newhome, zaprojektowaną od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych.

Don't Starve: Newhome pod wieloma względami będzie przypominać poprzednie odsłony serii. Do zadań stawianych przed graczem należeć będzie zdobywanie pożywienia i surowców, wytwarzanie przedmiotów, budowanie różnego rodzaju konstrukcji oraz walka z niebezpiecznymi stworzeniami zamieszkującymi świat gry. Większość z tych elementów ma jednak zostać w pewien sposób uproszczona, tak by rozgrywka stała się szybsza i lepiej dostosowana do specyfiki gry na urządzeniach mobilnych. Jednocześnie twórcy chcą położyć większy nacisk na społecznościowy aspekt gry. Podczas gdy oryginalne Don't Starve skupiało się na rozgrywce dla jednego gracza, a tryb wieloosobowy został wprowadzony dopiero w późniejszym dodatku, Don't Starve: Newhome projektowane jest od podstaw z myślą o rozgrywce sieciowej. Kolejną zmianą będzie też model biznesowy gry. Wszystkie dotychczasowe gry z serii Don't Starve były płatnymi produkcjami typu premium, natomiast Newhome stawia na model freemium, czyli darmową grę z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Przewidywana data premiery gry Don't Starve: Newhome nie została jeszcze ujawniona. Na jej oficjalnej stronie internetowej można już jednak zapisać się do zamkniętych testów wersji beta, zarówno dla systemu iOS jak i Android. Warto też przypomnieć, iż w App Store wciąż można nabyć grę Don't Starve: Pocket Edition, która jest o wiele bliższa oryginałowi i wymaga tylko jednorazowej opłaty.