Jeden z redaktorów serwisu Bloomberg opublikował najnowsze doniesienia związane z produktami Apple. Część z nich dotyczy dzisiejszej, wieczornej konferencji WWDC.

Jego zdaniem firma pracuje nad nowym, mniejszym głośnikiem HomePod, który ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Natomiast w odniesieniu do specjalnego oprogramowania przeznaczonego dla głośnika, Apple wprowadzi wsparcie dla serwisów streamingowych takich jak Spotify, Pandora czy Amazon Music.

Amerykański producent pracuje również nad zmianami zarówno w tvOS jak i Apple TV. Jeszcze w tym roku do sprzedaży ma trafić odświeżona wersja przystawki, która ma się cechować większym dyskiem twardym oraz procesorem A12 (albo A12X). W przypadku oprogramowania zmiany mają być kosmetyczne.

Natomiast w kontekście systemu macOS 10.16 firma kładzie duży nacisk na projekt Calayst, umożliwiający korzystanie z aplikacji z iOS na komputerach Mac. W przypadku watchOS 7 mają pojawić się nowe rozwiązania takie jak tryb dziecięcy, monitorowanie snu oraz nowe tarcze.

Mark twierdzi też, że podczas dzisiejszej konferencji Apple nie zaprezentuje żadnych nowych sprzętów.

Źródło: Bloomberg