W serwisie iFixit udostępniono zdjęcia rentgenowskie nowej klawiatury Magic Keyboard dedykowanej dla iPadów Pro. Można na nich zauważyć, że konstrukcja tego akcesorium nie jest tak błaha jakby mogło się wydawać.

Z powodu pandemii koronawirusa i panujących obostrzeń, ekipa iFixIt nie była w stanie zrealizować standardowego demontażu nowej klawiatury. Zamiast tego, we współpracy z firmą Creative Electron, zdecydowano się na taką właśnie formę.

Magic Keyboard

To co jako pierwsze rzuciło się w oczy redaktorom iFixIt to zmiana mechanizmu z motylkowego na nożycowy. Jest to według nich mało skomplikowany, ale najważniejszy element.

Zwrócono także uwagę na gładzik, który w odróżnieniu od tych znanych z MacBooków wyposażony jest w fizyczny przycisk. Obok gładzika znajdują się dwie duże metalowe płytki, które prawdopodobnie pełnią funkcję wzmocnienia konstrukcji.

Na zdjęciach widać także sprężynowe zawiasy, które są częścią „pływającego” mechanizmu, pozwalającego na dużą swobodę ustawienia konta nachylenia tabletu połączonego z klawiaturą.

Warto przypomnieć, że recenzje nowej klawiatury publikowane na najpopularniejszych portalach technologicznych podkreślają raczej jej zalety niż wady. Co więcej, na kanale MrExitStrategy w serwisie YouTube pojawiła się obszerna wideorecenzja tego akcesorium.

Źródło: AppleInsider za iFixIt