W poprzednim tygodniu Apple rozpoczęło sprzedaż klawiatury Magic Keyboard z gładzikiem, która przeznaczona jest dla iPadów Pro. Na łamach najpopularniejszych serwisów technologicznych pojawiły się recenzje tego akcesorium. Swoją opinię jej temat opublikowali między innymi redaktorzy The Verge, TechCrunch i Engadget.

Dieter Bohn z The Verge napisał, że iPad Pro to zdecydowanie najbardziej wszechstronne urządzenie jaki posiada. Korzysta z niego między innymi jak z laptopa, czytnika e-booków i urządzenia do konsumpcji treści, na przykład oglądania filmów. Dzięki nowej klawiaturze iPad może według niego zastąpić komputer znacznie lepiej niż było to przed premierą Magic Keyboard. Po podłączeniu tabletu do monitora i klawiatury działa on jak komputer stacjonarny z systemem iPadOS. TechCrunch

Matthew Panzarino z serwisu TechCrunch podkreślił, że konstrukcja nowej klawiatury jest bardo solidna i pozwala na pisanie w wielu okolicznościach. Plusem jest także to, że wystarczy delikatnie dotknąć klawiszy żeby zaczęły działać. Ułatwia to utrzymanie zestawu w odpowiedniej pozycji.

Chris Velazco z Engadget twierdzi, że nowa klawiatura jest znacznie lepsza od klawiatur z mechanizmem motylkowym, a klawisze charakteryzują się jednomilimetrowym skokiem. Zwrócił także uwagę na podświetlenie, które jest bardzo przydatne w ciemnym otoczeniu. Rozmiar klawiatury jest niemal taki sam jak w przypadku 13-calowych MacBooków, więc użytkownicy takich komputerów nie powinni mieć problemu z przesiadką.

Warto przypomnieć, że na kanale MrExitStrategy w serwisie YouTube pojawiła się obszerna wideorecenzja nowej klawiatury.