Serwis DigiTimes donosi, że okulary z funkcją rozszerzonej rzeczywistości marki Apple są obecnie w fazie rozwoju i mogą zostać wprowadzone na rynek w 2022 roku.

Według informacji, w rozwój tego urządzenia zaangażowani są tajwańscy dostawcy komponentów optycznych.

Podobne doniesienia w listopadzie ubiegłego roku opublikował serwis The Information. Pierwsze tego typu urządzenie ma pojawić się właśnie w 2022 roku. Rok później zaprezentowana ma zostać znacznie bardziej dopracowana wersja. Informacje przedstawione zostały podobno podczas wewnętrznej prezentacji, którą prowadził Mike Rockwell, jeden z wiceprezesów firmy z Cupertino.

Urządzenie, które pojawi się za 2 lata przypominać będzie gogle Oculus Quest, ale jego konstrukcja będzie bardziej „elegancka”. Produkowane będzie ono z tkanin i innych lekkich materiałów, co sprawi, że będzie znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu. Poinformowano też, że gogle wyposażone będą w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, ale nie podano szczegółów na ten temat.

Kolejne urządzenie ma być zaprojektowane z myślą o „noszeniu przez cały dzień”. Ma ono przypominać okulary przeciwsłoneczne z grubymi ramkami, w których umieszczona będzie i układy scalone.

Źródło: MacRumors