Google udostępniło dzisiaj wersję dla iOS swojej aplikacji do słuchania podcastów. Ma ona na platformie iOS sporą konkurencję, m.in. w postaci systemowej aplikacji Podcasty, ale także takich programów jak Overcast, Pocket Casts, Castro czy nawet Spotify.

Google Podcasts ma moim zdaniem mało czytelny dwukolorowy interfejs oparty na trzech widokach: domowym, wyszukiwarce i aktywności. W pierwszym znaleźć można listę bieżących odcinków subskrybowanych podcastów.

Google Podcasts iOS

Kolekcja samych subskrybowanych podcastów widoczna jest u góry, nad właściwą listą odcinków. Stuknięcie w ikonę wybranego podcastu przenosi użytkownika do widoku danej tej właśnie audycji.

Google Podcasts iOS

Widok wyszukiwarki to także miejsce z polecanym audycjami poszeregowanymi według kategorii tematycznych oraz wybranych na podstawie ocenionego przez Google gustu użytkownika (wybór nie do końca trafiony w moim przypadku, ale może to wynikać z tego faktu, że dopiero zainstalowałem ten program).

Google Podcasts iOS

Ostatni widok - aktywność, pozwala podejrzeć listę odcinków pobranych do aplikacji, ostatnio odtwarzanych odcinków, kolejkę odtwarzania czy listę subskrybowanych podcastów itp.

Google Podcasts iOS

Program Google Podcasts dostępny jest w App Store za darmo.