Jak wynika z informacji opublikowanych na łamach serwisu Bloomberg, kolejna generacja iPhone'ów ma pojawić się tej jesieni, zgodnie z corocznym harmonogramem. Oznaczałoby to, że wszystkie wcześniejsze doniesienia o tym, że pandemia koronowirusa może opóźnić premierę iPhone'ów 12 nie sprawdzą się. Informacje pochodzą od osób związanych z łańcuchem dostaw firmy Apple.

Od kilku lat premiera nowej generacji iPhone'ów odbywa się we wrześniu, a seryjna produkcja rozpoczyna się w maju, co umożliwia dostawcom zbudowanie dostatecznego zapasu do czasu rozpoczęcia ich sprzedaży.

Na początku tego miesiąca pojawiły się doniesienia o tym, że z powodu wybuchu pandemii koronawirusa produkcja opóźniona zostanie co najmniej o miesiąc. Przyczyną tego miałby być fakt, że pracownicy Apple zaniechali podróży do Chin, co uniemożliwiło nadzór nad rozpoczęciem procesu produkcyjnego.

Osoby związane z łańcuchem dostaw, które dostarczyły informacje redaktorom Bloomberga twierdzą, że mimo tych trudności, prace odbywają się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Warto przypomnieć, że Apple ustanowiło limity zakupów poszczególnych produktów w niektórych krajach azjatyckich, Stanach Zjednoczonych, a także w Polsce.

Źródło: MacRumors za Bloomberg