Coraz więcej krajów w Europie wprowadza ogólną kwarantannę, w ramach której z pewnym wyjątkami zabronione jest opuszczanie miejsca zamieszkania. Wiele firm wprowadziło pracę zdalną, przez sieć. Okazuje się jednak, że ze względu na ogromną popularność serwisów VOD europejskie łącza mają problem z przepustowością, co odbija się na możliwości pracy zdalnej wprowadzonej przez wiele firm. Komisja Europejska zasugerowała więc dostawcom tego typu usług obniżenie ilości danych przesyłanych w strumieniowaniu. Odpowiednie kroki podjęły już Netflix, Amazon Prime Video i YouTube.

Wszystkie trzy obniżyły domyślną jakość oferowanego wideo do poziomu Standard Definition, a więc tej, którą oferują DVD. Oznacza to, przez najbliższe 30 dni - bo na tyle wprowadzono to ograniczenie - nie będzie można zobaczyć filmów i seriali w jakości HD oferowanych przez Netfliksa i Amazon Prime Video.

YouTube z kolei ustawił domyślną jakość wszystkich wideo oferowanych w serwisie właśnie na Standard Definition. Użytkownik ma jednak możliwość zmiany jakości i rozdzielczości na wyższą.

Źródło: Engadget