Już 13 grudnia odbędzie się ceremonia rozdania jednych z najbardziej prestiżowych nagród w branży gier komputerowych - The Game Awards. W tym roku w kategorii mobilnej nominowano pięć gier. Trzy z nich to tytuły z katalogu Apple Arcade - uruchomionej niedawno nowej usługi firmy Apple, dającej dostęp do klkudziesięciu gier dla iOS, tvOS i macOS w zamian za comiesięczny abonament.

Wśród trzech nominowanych tytułów z Apple Arcade znajdziemy niekonwencjonalną zręcznościówkę Sayonara Wild Hearts, grę logiczną Grindstone oraz What the Golf, określane przez samych twórców jako parodię golfa. Podobnie jak w przypadku innych gier z katalogu wspomnianej usługi, żadna z nich nie jest dostępna do nabycia oddzielnie w App Store ani żadnym innym sklepie z aplikacjami na urządzenia mobilne. Sayonara Wild Hearts jest jednak dostępna również na konsolach Nintendo Switch i PlayStation 4, zaś What the Golf posiada wersję dla PC.

Pozostałe dwie gry mobilne nominowane do nagrody to Call of Duty: Mobile oraz Sky: Children of the Light. Obie to nastawione na rozgrywkę sieciową produkcje typu freemium, dostępne do pobrania za darmo lecz oferujące opcjonalne mikropłatności. W odróżnieniu od gier z Apple Arcade są one dostępne zarówno na platformie iOS jak i urządzeniach z systemem Android.

Na stronie The Game Awards można wciąż oddawać głosy na najlepsze gry 2019 roku. Wyniki zostaną ogłoszone podczas tegorocznej ceremonii rozdania nagród, która rozpocznie się 13 grudnia o godzinie 02:30.