Call of Duty od wielu lat pozostaje jedną z najpopularniejszych serii gier typu FPS. Od dziś z App Store można pobrać jej najnowszą odsłonę, Call of Duty: Mobile, jak sama nazwa wskazuje zaprojektowaną od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych.

W odróżnieniu od głównych odsłon serii, które przeważnie oferowały zarówno tryb multiplayer jak i fabularną kampanię dla jednego gracza, Call of Duty: Mobile skupia się na rozgrywkach sieciowych. Gra stanowi mieszankę najpopularniejszych elementów zapożyczonych z poprzednich części, takich jak Modern Warfare czy Black Ops. Fani znajdą tu więc znajome mapy (m.in. Nuketown i Crash), tryby gry (m.in. Team Deathmatch i Frontline), postacie (m.in. John “Soap” MacTavish, Simon “Ghost” Riley i Alex Mason) i bronie. Na potrzeby tej części zaprojektowano też nowy tryb Battle Royale (nawiązujący do trybu Blackout z Call of Duty: Black Ops 4), w którym może brać udział jednocześnie do 100 graczy.

Gra Call of Duty: Mobile dostępna jest do pobrania za darmo z App Store. Jest to tytuł typu freemium, oferujący opcjonalne mikropłatności.

Pobierz Call of Duty: Mobile