Specjalista do spraw bezpieczeństwa z KrebsOnSecurity odkrył, że pomimo zablokowania możliwości zbierania danych o położeniu użytkownika przez aplikacje i usługi systemowe iPhone 11 Pro sporadycznie aktywuje funkcję lokalizacji i zbiera te informacje. Swoje odkrycie zgłosił do Apple.

Aby wyłączyć funkcję pobierania danych o położeniu użytkownika, należy wyłączyć ją dla każdego zainstalowanego programu, który z niej korzysta, a także dla każdej usługi systemowej. Można to zrobić w aplikacji Ustawienia w widoku Prywatność/Usługi lokalizacji. Nawet jednak wtedy, kiedy to się zrobi, iPhone 11 Pro dalej sporadycznie pobierać będzie dane o położeniu użytkownika.

W odpowiedzi przesłanej mu przez Apple wyjaśniono, że nie wszystkie usługi systemowe posiadają wyłącznik dostępu do danych lokalizacyjnych. Niektórych po prostu nie można wyłączyć. Zdaniem wspomnianego specjalisty przeczy to twierdzeniom Apple, że użytkownik może samodzielnie wybierać, które usługi systemowe i aplikacje bedą miały dostęp do danych o położeniu użytkownika.

Źródło: 9To5Mac za Cnet