Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w październiku 2019 roku.

Layers of Fear

Layers of Fear polskiego studia Bloober Team to nowoczesna gra przygodowa utrzymana w konwencji psychologicznego horroru. Wcielamy się w niej w samotnego malarza, który próbując dokończyć swoje największe arcydzieło powoli zanurza się w otchłań szaleństwa. Eksplorując jego wiktoriańską posiadłość stopniowo odkrywamy prawdę o wydarzeniach z przeszłości, które doprowadziły go do tego stanu.

Pobierz Layers of Fear

Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana

Kolekcjonerska karcianka Gwint pierwotnie stanowiła mini-grę w popularnym RPG Wiedźmin 3: Dziki gon. Z czasem jednak osiągnęła ona tak dużą popularność, iż jej twórcy zdecydowali się przekształcić ją w samodzielną grę. Mimo iż nowa wersja jest znacznie bardziej rozbudowana od pierwowzoru, zarówno pod względem mechaniki rozgrywki jak i liczby dostępnych kart, nadal cechuje się ona stosunkowo prostymi zasadami. W trakcie rozgrywki gracze na przemian zagrywają karty przedstawiające postacie i wydarzenia z uniwersum Wiedźmina. Większość z nich nie tylko dodaje nam punkty, ale też wpływa w jakiś sposób na sytuację na polu gry, np. usuwając wrogie jednostki lub przywracając odrzucone przez nas karty. Celem gry jest zdobycie większej liczby punktów od przeciwnika w dwóch z trzech rund.

Pobierz Gwint

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile to sieciowa strzelanka stanowiąca mieszankę różnych elementów zapożyczonych z najpopularniejszych odsłon serii Call of Duty, takich jak Modern Warfare czy Black Ops. Fani znajdą tu więc znajome mapy (m.in. Nuketown i Crash), tryby gry (m.in. Team Deathmatch i Frontline), postacie (m.in. John “Soap” MacTavish, Simon “Ghost” Riley i Alex Mason) i bronie. Na potrzeby tej części zaprojektowano też nowy tryb Battle Royale (nawiązujący do trybu Blackout z Call of Duty: Black Ops 4), w którym może brać udział jednocześnie do 100 graczy.

Pobierz Call of Duty: Mobile

Bad North: Jotunn Edition

Twórcy Bad North opisują swoje dzieło jako minimalistyczną grę taktyczną z elementami roguelite. Zadaniem gracza jest obrona niewielkich wysepek przed najazdem wikingów, co wymaga umiejętnego zarządzania dostępnymi oddziałami wojska. Początkowo dysponujemy bardzo skromną i niewyszkoloną armią, jednak każde kolejne zwycięstwo daje nam fundusze na jej rozwój i rozbudowę.

Pobierz Bad North

Dear Esther

"Symulatory chodzenia" to dość niszowy podgatunek przygodówek, w których zwykle nie znajdziemy żadnych zagadek ani dialogów z napotkanymi postaciami, zaś rozgrywka sprowadza się do eksplorowania kolejnych lokacji. Pierwszą grą tego typu, której udało się osiągnąć sporą popularność, była Dear Esther, która zaskarbiła sobie sympatię graczy klimatem i nietypową formą narracji. Wcielamy się w niej w mężczyznę samotnie przemierzającego wyspę leżącą u wybrzeży Szkocji. Odkrywając kolejne lokacje zdobywamy fragmenty listów do jego zmarłej żony - tytułowej Esther. W ten sposób stopniowo poznajemy historię naszego bohatera, celowo opowiedzianą tak, by pozostawić graczom sporo miejsca na własną interpretację.

Pobierz Dear Esther

Rome: Total War - Alexander

Gra strategiczna Rome: Total War - Alexander była dostępna w App Store już od jakiegoś czasu, jednak tylko w wersji dla iPada. W minionym miesiącu doczekała się ona jednak aktualizacji wprowadzającej wsparcie dla iPhone'ów. Podobnie jak w innych grach z serii Total War trzon rozgrywki stanowią tu bitwy toczone w czasie rzeczywistym, jednak w przerwach między kolejnymi starciami możemy też zajmować się dyplomacją i zarządzaniem państwem. Główna kampania fabularna tej części pozwala nam wcielić się w rolę Aleksandra Wielkiego - słynnego króla Macedonii, wybitnego stratega znanego ze swoich militarnych podbojów.

Pobierz Rome: Total War - Alexander

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w październiku, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.