Daniel Marcinkowski odkrył w aplikacji Alarmy, odniesienie do niezaprezentowanej funkcji śledzenia snu dla zegarka Apple Watch. Czy to oznacza, że oczekiwana przez użytkowników funkcjonalność w końcu zostanie zaprezentowana?

Na liście zainstalowanych fabrycznie aplikacji dla zegarka Apple Watch znajdują się "Alarmy". Na zrzucie ekranu wykonanego przez Daniela Marcinkowskiego, pojawiła się informacja, która mówi, aby użytkownik ustawił porę snu, a także porę wstawania. Bardzo podobna opcja znajduje się w aplikacji zegar w iPhone'ach. W zegarku Apple Watch ta funkcja może zostać  rozbudowana. Śledzenie wzorców snu pozwoliłoby na obudzenie użytkownika w optymalnym momencie, przed wyznaczonym alarmem.

Serwis MacRumors jakiś czas temu odkrył, że istnieje dowód na istnienie aplikacji śledzącej sen użytkownika. Niestety, ale nie zadebiutowała ona przy okazji premiery watchOS 6. Oczywiście nie jest to jeszcze dowód, na faktyczną obecność śledzenia snu w Apple Watchu. Jednak pojawiające się coraz częściej doniesienia mogą wskazywać, że firma z Cupertino rzeczywiście pracuje nad czymś nowym.

Źródło: MacRumors, Daniel Marcinkowski, TheVerge