Podczas czerwcowej konferencji WWDC Apple zapowiedziało wprowadzenie funkcji HomeKit Secure Video.

Dzięki niej wideo jest analizowane bezpośrednio na urządzeniach domowych, następnie kodowane i zapisywane na koncie iCloud użytkownika.

Tymczasem w sieci pojawiło się, krótkie wideo przedstawiające częściowy sposób działania tego mechanizmu. Pochodzi ono z ekspozycyjnego iPada w jednym ze sklepów Apple w USA.

Na nagraniu widać, że system potrafi zidentyfikować oraz zapisać na osi czasu odpowiednie wydarzenia. W przykładzie został rozpoznany człowiek, pies oraz samochód. Widać również elementy interfejsu, takie jak dostęp do trybu live, nagrań historycznych z danego okresu, możliwości nagrywania dźwięku oraz sterowania poziomem głośności. Z poziomu tego ekranu można również udostępnić nagranie, a także podejrzeć między innymi temperaturę.

Niestety na materiale wideo widać, że Apple ukryło informacje dotyczące kamery oraz producenta. Natomiast warto pamiętać, że podczas konferencji zostali wymienieni trzej producenci, których urządzenia będą kompatybilne z tą funkcją - Logitech, Eufy oraz Netatmo.

Źródło: iClarified