Premiera macOS Catalina, w którym aplikacja iTunes została zastąpiona osobnymi programami Muzyka i Apple TV, to poważny problem dla niektórych didżejów korzystających z aplikacji muzycznych dla Maca. Chodzi o programy, które bazowały na tworzonych w iTunes listach utworów , korzystając z generowanego przez iTunes pliku XML. Oznacza, że programy takie, jak np. dj Pro od Serato czy Traktor od Native Instruments nie będą działać poprawnie w macOS Catalina do czasu, aż ich twórcy nie dodadzą wsparcia dla aplikacji Muzyka.

Apple zaleca użytkownikom tego typu aplikacji, by wstrzymali się z aktualizacją systemu do czasu, aż ich twórcy udostępnią odpowiednie aktualizacje. Michael Simmons z Algoriddim, w rozmowie z MacRumors, zwrócił jednak uwagę na to, że Apple już kilka lat temu udostępniło SDK pozwalające na korzystanie ze zbiorów muzycznych w nowym formacie. Programy, które je wspierają, np. djay Pro od Algoriddim, mogą korzystać bez żadnych problemów z bibliotek aplikacji Muzyka w macOS Catalina.

Oznaczać to może, że problem jest w pewnym stopniu spowodowany przez opieszałość samych deweloperów, którzy nie zaktualizowali swoich programów, choć mogli to zrobić już dawno.

Źródło: MacRumors

Zapraszamy do dyskusji o systemie macOS Catalina do specjalnie przygotowanego działu na naszym forum


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019