Jedną z zapowiadanych podczas WWDC nowości, która miała pojawić się wraz z premierą nowych systemów operacyjnych iOS 13 i macOS Catalina, było udostępnianie folderów w iCloud. Funkcja ta czyniłaby z tej chmury prawdziwego konkurenta dla innych popularnych usług tego typu. Wspomnieć wypada, że użytkownik, który otrzyma link z zaproszeniem do folderu w iCloud, będzie miał możliwość nie tylko odczytywania plików, ale także ich dodawania. Niestety na funkcję tę trzeba jeszcze poczekać.

Udostępnianie folderów pojawiło się w pierwszych betach iOS 13, ale później zniknęło i nie wróciło wraz z wydaniem finalnej wersji, ani kolejnych aktualizacji tego systemu. Nie ma go też w najnowszej becie iOS 13.2 i nie pojawiło się w udostępnionej wczoraj finalnej wersji systemu macOS Catalina.

Na stronie w serwisie webowym Apple prezentującej system iOS 13 widnieje informacja o tym, że funkcja ta pojawi się jeszcze tej jesieni. Z kolei na stronie przedstawiającej funkcje macOS Catalina można przeczytać, że udostępnianie folderów w iCloud Drive będzie dostępne wiosną przyszłego roku.

Wygląda zatem na to, że początkowo funkcja ta będzie dostępna tylko na urządzeniach z systemem iOS, dopiero później, będzie można udostępniać foldery w iCloud na komputerach Mac z macOS Catalina. Możliwe też, że informacja widoczna na stronie prezentującej iOS 13 jest już nieaktualna.

Źródło: MacRumors

Zapraszamy do dyskusji o systemie macOS Catalina do specjalnie przygotowanego działu na naszym forum