Jesteśmy już po wrześniowej prezentacji i premierze nowych iPhone'ów, nowego iPada, nowych zegarków Apple Watch Series 5 oraz systemów iOS 13, iPadOS 13 i tvOS. Z nowymi iPhone'ami mam co roku ten sam problem - gubię się w tym, która to naprawdę generacja tych urządzeń. Wszystko przez chaotyczne, zupełnie moim zdaniem pozbawione sensu ich nazewnictwo, o czym piszę w tym numerze.

Wracając jednak do wrześniowych premier - dla mnie największą był start usługi Apple Arcade. Wielu wiesza na niej psy, narzekając na casualowe gry w niej dostępne. Wszystko zależy od tego, czego się od tej usługi oczekuje. Dlaczego Apple Arcade to moim zdaniem strzał w dziesiątkę? Na to pytanie próbuję odpowiedzieć także w tym numerze. Przedstawiam też pięć jednych z lepszych gier dostępnych w Apple Arcade, choć nie jest to lista pełna. Na razie miałem okazję dłużej pograć w kilkanaście pozycji z 71 tytułów, dostępnych obecnie w tej usłudze.

Nowy zegarek Apple Watch w ofercie Apple rodzi kolejne pytania, który model, której generacji wybrać. Odpowiedzieć na nie stara się Grzegorz Świątek. Z kolei Marek Gawryłowicz analizuje kulisy powstania kolejnej usługi, która startuje już za miesiąc - Apple TV+. Czy Apple uda się stworzyć ofertę konkurencyjną dla Netfliksa, HBO GO czy Amazon Prime Video? Czas pokaże.

W imieniu całej redakcji życzę Wam miłej lektury.

Pobierz MyApple Magazyn nr 7/2019

AKTUALIZACJA: najnowszy numer jest już dostępny w aplikacji