Ming-Chi Kuo twierdzi, że iPhone'y w 2020 roku przejdą metamorfozę. Jedną z istotniejszych zmian ma być nowa metalowa ramka podobna do tej, która była stosowana w iPhonie 4.

W notatce opublikowanej przez TF International Securities, Ming-Chi Kuo spekuluje nad tym, jak będą wyglądały iPhone'y w 2020 roku. Jego zdaniem zmiany w wyglądzie telefonu będą znaczące. Nowa metalowa ramka ma być częścią zupełnie nowego wzornictwa. Konstrukcja ma być rowkowana, a w wolnych przestrzeniach ma pojawić się szafir i szkło. Ma to wpływać na wytrzymałość, a także zmniejszyć wpływ metalu na efektywność transmisji wysokiej częstotliwości. Zdaniem Kuo, takie rozwiązanie może zwiększyć koszty produkcji tylnego panelu o około 25-30%.

Raport przewiduje, że taki ruch ze strony Apple będzie głównym punktem napędzającym sprzedaż. To ma przyczynić się do zwiększenia przychodów. Wsparcie dla technologii 5G może zwiększyć dostawy telefonów Apple do 85 milionów sztuk w 2020 roku. To wynik o 10 milionów większy niż w 2019 roku.

Według Kuo wszystkie trzy przyszłoroczne iPhone'y będą wspierały sieć 5G. Do jej obsługi Apple wykorzysta modem przygotowany przez firmę Qualcomm.

Źródło: MacRumors