Wracam do mojej relacji z zakończonych w tym tygodniu berlińskich targi IFA. Na imprezie tej poza pralkami, lodówkami, zmywarkami, telewizorami, smartfonami czy komputerami zobaczyć też można było bardzo dużo różnego rodzaju nowych akcesoriów do naszych urządzeń mobilnych i komputerów. Jak co roku było kilka mniej lub bardziej ciekawych nowości prezentowanych przez dobrze mi znane marki. W tym wpisie zajmę się słuchawkami i głośnikami z niskiej i średniej półki cenowej.

Fresh'n Rebel

Fresh'n Rebel to holenderska marka prezentowana już na łamach MyApple, m.in. w recenzjach bezprzewodowych słuchawek z redukcją hałasu CLAM ANC oraz przenośnego głośnika Bluetooth Rockbox Bold L. W tym roku na targach Fresh'n Rebel zaprezentowało kilka wartych uwagi nowości w segmencie urządzeń z niższej i średniej półki cenowej.

Clam ANC DGTL

To, co zwróciło moją największą uwagę to nowa wersja słuchawek Clam ANC - Clam ANC DGTL. Wyposażone one zostały w cyfrowy system redukcji szumów (poprzednie, opisywane na MyApple wyposażone były w redukcję analogową), który według zapewnień producenta ma jeszcze skuteczniej redukować hałas - jest on bowiem odfiltrowywany dwukrotnie. Słuchawki wyposażone są także w tryb ambient, który współpracuje z redukcją hałasu. Dzięki temu słuchawki zatrzymują szumy i inne hałasy ale przepuszczają głos ludzi czy dźwięk nadjeżdżających samochodów. Słuchawki Clam ANC DGTL wyposażone zostały także w funkcję zatrzymującą odtwarzanie w chwili zdjęcia ich z głowy. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł je przetestować.

Twins True Wireless

Fresh'n Rebel zaprezentowało także bezprzewodowe słuchawki douszne i dokanałowe true wireless o nazwie Twins. Te douszne są mocno inspirowane wyglądem słuchawek AirPods od Apple. Gdyby były białe, to można by je pomylić. Te od Fresh'n Rebel będą dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. W obu przypadkach (douszne i dokanałowe) słuchawki oferują cztery godziny odsłuchu na jednym ładowaniu, a etui pozwala je naładować nawet do pięciu razy, co w sumie ma dać 24 godziny odsłuchu. Etui tych słuchawek można oczywiście ładować bezprzewodowo. Słuchawki Twins pozwalać mają na korzystanie z Siri i Asystenta Google. Odtwarzaniem sterować można także poprzez panel dotykowy na każdej z nich. Na targach mogłem tylko przyjrzeć się im z bliska. Czekam na egzemplarz do testów, by móc powiedzieć o nich coś więcej.

Rockbox Bold X

Głośnik Rockbox Bold L opisywałem już na MyApple i przyznam, że zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie biorąc pod uwagę jego cenę (poniżej 500 zł). Tym razem na targach zaprezentowane zostały kolejne głośniki z tej linii, m.in. Rockbox X - niewielkich rozmiarów wodoodporny (IPX7) głośnik, który można schować do kieszeni, który na jednym ładowaniu wytrzyma do ośmiu godzin. Jego recenzja pojawi się na MyApple do końca września.

Hama

Niemiecka Hama to dobrze znana marka na rynku polskim, pierwotnie kojarzona tylko z akcesoriami do aparatów fotograficznych, od lat ma swoim portfolio bogatą ofertę różnego rodzaju gadżetów do urządzeń mobilnych i komputerów.

Soundcup-D,

Na tegorocznych targach Hama prezentowała m.in. swój przenośny wodoodporny (IPX7) rozdzielany głośnik bluetooth Soundcup-D, który z pojedynczego, dużego walca można zamienić w parę stereo lub w dwa zupełnie niezależne głośniczki o mocy 10 W każdy. Baterie umieszczone w całym zestawie pozwalają na osiem godzin ciągłego odsłuchu. Trudno było mi ocenić jakość dźwięku w hałasie hali wystawowej. Ciekawy jestem jak ten głośnik gra. Oczywiście to nie jest średnia czy wyższa półka, ale ostatnio wśród urządzeń w cenie poniżej 500, a nawet 400 zł pojawiają się naprawdę produkty, które grają naprawdę bardzo dobrze (stosunek jakości dźwięku do ceny jest naprawdę wysoki).

Słuchawki Voice

Hama zaprezentowała też na targach nowe słuchawki bezprzewodowe (ale nie true wireless): Voice, Voice Neck i Voice Sport. Pozwalają one na kontrolowanie odtwarzania za pośrednictwem Siri lub Asystenta Google. Są to modele zarówno douszne, dokanałowe jak i nauszne. Także w ich przypadku liczę na udostępnienie mi ich do testów.

Partnerem naszej wyprawy na tegoroczne targi IFA jest sklep internetowy Zadbane Gadżety.