Zanim jeszcze Apple udostępniło wszystkim użytkownikom system iOS 13 już odkryto w nim lukę w bezpieczeństwie, pozwalającą na dostęp do kontaktów bez potrzeby odblokowania iPhone'a czy iPada.

Aby dostać się do kontaktów na danym urządzeniu należy zadzwonić na nie z innego telefonu lub wykonać na nie połączenie FaceTime. Przychodzące połączenie należy odrzucić wybierając przy tym wysłanie zwrotnej wiadomości o niestandardowej treści. Później użytkownik musi aktywować za pomocą Siri funkcję VoiceOver i następnie ją wyłączyć. Teraz użytkownik może dodać nowy kontakt do pola adresatów wiadomości, a to daje już dostęp do podejrzenia wszystkich informacji o każdym kontakcie w książce adresowej.

Luka nie jest zbyt groźna, gdyż wymaga fizycznego dostępu do telefonu i znajomości numeru telefonu lub danych potrzebnych do połączenia FaceTime. W pewnym sytuacjach może być ona jednak niebezpieczna dla danych użytkownika, dlatego Apple powinno ją szybko załatać.

Źródło: AppleInsider


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019