Serwis Apple TV+ oferujący wideo na żądanie wystartuje pierwszego listopada, a cena za miesięczny abonament wynosić będzie 24,99 zł. Wiadomo już jak wyglądać będzie tego dnia oferta oryginalnych filmów i seriali przygotowanych na zamówienie Apple.

Pierwszego listopada w Apple TV+ dostępnych będzie dziewięć oryginalnych seriali, siedem obyczajowych i dwa dokumentalne.

See

Zwiastun tego serialu zaprezentowany został podczas wczorajszej imprezy. See to epicki serial SF z Jasonem Momoa w roli głównej. Momoa znany jest m.in. z ról w „Grze o Tron” i „Aquamanie”. W „See” wcieli się on w Babę Vossa, nieustraszonego wojownika w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzie stracili wzrok. Po latach rodzą się jednak dzieci, które w przeciwieństwie do ich rodziców mogą widzieć. Wspomnieć wypada, że Apple miało wydać ponad 15 milionów dolarów na produkcję każdego odcinka tego serialu.

The Morning Show

„The Morning Show” to serial opowiadający o kulisach powstania tzw. telewizji śniadaniowej. Historia przedstawiona jest z perspektywy kilku różnych bohaterów, w tym byłego prezentera, który stracił pracę w wyniku skandalu oraz jego koleżanki, która zyskała dzięki temu na popularności, a także młodej dziennikarki pnącej się szybko w górę. W rolach głównych zobaczymy Jennifer Aniston, Reese Witherspoon i Steve'a Carella.

Dickinson

„Dickinson” to komediowy serial opowiadający historię jednej z najbardziej znanych amerykańskich poetek - Emily Dickinson. Każdy z odcinków ma trwać pół godziny, a główną rolę gra w nim Hailee Steinfeld, znana m.in. z filmu „Prawdziwe męstwo”. Sam serial przedstawiać ma m.in. sztywne wiktoriańskie i protestanckie normy społeczne i rodzinne, którym przeciwstawiała się młoda Emily.

For All Mankind

„For All Mankind” (Dla całej ludzkości) przedstawia rzeczywistość alternatywną, w której to nie Amerykanie wylądowali na księżycu (faktycznie miało to miejsce 21 lipca 1969 roku), ale zrobił to Związek Radziecki. To z kolei ma sprowokować USA i agencję kosmiczną NASA do podejmowania jeszcze śmielszych wyzwań, takich jak Mars.

Snoopy w kosmosie

„Snoopy w kosmosie” to serial rysunkowy z bohaterami popularnych „Fistaszków”. Serial ma opowiadać o przygodach głównego bohatera, psa Snoopyego, którego marzenia o zostaniu astronautą się spełniają.

Królowa słoni

„Królowa słoni” to serial dokumentalny pokazujący historię stada słoni od narodzin jednego ze słoniątek po śmierć innego. Serial ten ma być hołdem złożonym temu zagrożonemu wyginięciem gatunkowi.

Helpsters

„Helpsters” to kukiełkowy serial dla dzieci, którego bohaterowie mają rozwiązywać różne problemy.

Autor-widmo

„Autor-widmo” to serial przedstawiający historię kilkorga dzieci, które z pomocą tajemniczego ducha ożywiają fikcyjne postacie literackie.

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey rozmawia z najbardziej przekonującymi autorami na świecie, tworząc globalną społeczność klubów książkowych i inne projekty mające na celu łączenie ludzi na całym świecie i dzielenie się pomysłami na to, jak zmienić go na lepsze.

Apple planuje także stale rozbudowywać swoją ofertę oryginalnych filmów i seriali. Te pojawią się w jakiś czas po otwarciu tej usługi.

Servant

„Servant” (Sługa) to thriller psychologiczny, w którym główny bohater, podąża za żałobną parą z Filadelfii po nieopisanej tragedii, która powoduje rozłam w ich małżeństwie i otwiera drzwi ich domu przed tajemniczą siłą.

Truth Be Told

„Truth Be Told” to serial opowiadający o amerykańskie obsesji na punkcie podcastów kryminalnych. Poruszane są w nim sprawy dotyczące prywatności, mediów i rasy. W główne role wcielają się w nim laureatka Oscara Octavia Spencer i zdobywca nagrody Emmy Aaron Paul.

Little America

„Little America” to serial przedstawiający zbiorowy portret emigrantów w Stanach Zjednoczonych, bazując na prawdziwych historiach, które były drukowane w magazynie Epic. Każdy z odcinków ma trwać około pół godziny.

Bankier

„Bankier” to film fabularny inspirowany prawdziwą historią, w którym Anthony Mackie i Samuel L. Jackson wcielają się w role dwóch afrykańsko-amerykańskich przedsiębiorców próbujących ominąć ograniczenia rasowe lat 50. i po cichu udzielając kredytów mieszkaniowych społeczności Afroamerykanów w mieście Jim Crow w Teksasie. Poza wspomnianą parą aktorów w filmie pojawią się także Nia Long i Nicholas Hoult.

Hala

„Hala” to film fabularny opowiadający historię muzułmańskiej nastolatki, która stara się znaleźć równowagę pomiędzy byciem typową nastolatką z przedmieścia, a jej tradycyjnym muzułmańskim wychowaniem.

Oczywiście trudno sobie wyobrazić, by usługa Apple TV+ miała wystartować z ofertą złożoną tylko z kilku oryginalnych produkcji Apple. Ciekawe jest zatem co więcej się w niej znajdzie, czy będą tam popularne filmy z różnych wytwórni i seriale produkcji HBO czy Netfliksa? Przekonamy się już 1 listopada.

Źródło: Apple