Już tej jesieni ruszy zapowiadany serwis VOD - Apple TV+. Znajdą się w nim oryginalne seriale i filmy przygotowane specjalnie na zamówienie Apple. Firma nie szczędzi środków na ich przygotowanie. Zdaniem źródeł, na które powołuje się The Wall Street Journal, wydaje ona aż 15 milionów dolarów na każdy 60-minutowy odcinek serialu „See”.

15 milionów dolarów to więcej, niż całkowity koszt produkcji niejednego niezależnego filmu i więcej niż konkurencja wydaje średnio na odcinek serialu. Koszty takie pochłania ogromna rzesza aktorów i statystów, egzotyczne plenery, w których się kręci poszczególne sceny oraz efekty specjalne. W sumie po doliczeniu wydatków na promocję i marketing całkowita suma produkcji tego serialu może przekroczyć 150 milionów. Dla porównania, Netflix na każdy odcinek pierwszego sezonu „House of Cards” wydawał średnio 4,5 miliona dolarów. Seriale tworzone przez Apple muszą jednak konkurować z produkcjami kinowymi, które także będą w ofercie Apple TV+, a także z ofertą i oryginalnymi produkcjami innych serwisów VOD, takich jak wspomniany już Netflix, HBO Go i Amazon Video Prime.

Przypomnieć warto, że jedną z głównych ról w tym serialu SF, postać nieustraszonego wojownika Babę Vossa, zagra Jason Momoa, znany m.in. z „Gry o Tron” czy „Aquamana”. Akcja serialu ma dziać się na Ziemi, po niemal całkowitej zagładzie ludzkości. Nieliczni, którzy przeżyli, stracili jednak wzrok.

Źródło: 9To5Mac za The Wall Street Journal