Jak donosi MacRumors, tegoroczne modele iPhone'ów mają zostać wyposażone w koprocesor o kodowej nazwie „Rose” oraz „R1”. Ma być on częścią procesora A13, który zadebiutować ma wraz z nowymi modelami smartfonów Apple.

Pierwsza generacja koprocesora R1 oznaczona jako t2006 pełni podobną funkcję co koprocesor ruchu serii M. Pozwala przede wszystkim na zlokalizowanie pozycji iPhone'a w przestrzeni. R1 wykorzystuje do tego celu znacznie więcej czujników niż w przypadku M, który integruje dane kompasu, żyroskopu, akcelerometru, barometru i mikrofonów.

Co więcej, nowy koprocesor ma wprowadzić wsparcie między innymi dla technologii nawigacji inercyjnej (IMU), która polega na „pomiarze przyśpieszeń działających na obiekt oraz prędkości kątowych w celu określenia jego orientacji i położenia”, obsługę sieci ultraszerokopasmowych (UWB) oraz technologii Bluetooth 5.1. R1 pozwoli także na wykorzystanie zintegrowanego z kamerą czujnika optycznego, który dodatkowo wspierać będzie lokalizowanie urządzenia w przestrzeni oraz oferować ma nowe funkcje związane z technologią rozszerzonej rzeczywistości.

Nasza redakcja poprowadzi Live z tego wydarzenia - na jednej stronie będziecie mogli obejrzeć wideo od Apple + nasz komentarz. Serdecznie zapraszamy!

Źródła: MacRumors, Wikipedia