Brytyjski portal Daily Express przeprowadził ostatnio wywiad z Gregiem Joswiakiem, wiceprezesem Apple ds. marketingu. Jednym z tematów rozmowy były biometryczne systemy uwierzytelniania użytkowników. Joswiak powiedział, że na chwilę obecną Apple nie planuje rezygnacji z żadnej z obecnie stosowanych technologii.

W niedalekiej przyszłości coraz więcej urządzeń korzystać będzie Face ID, ale technologia rozpoznawania linii papilarnych nadal odgrywać będzie ważną rolę. Joswiak zwrócił uwagę, że Touch ID świetnie sprawdza się w przypadku iPadów i rozwiązanie to będzie kontynuowane. Jak wiadomo, najnowsze modele iPadów Pro wyposażone są w Face ID, ale wszystkie pozostałe tablety korzystają z drugiej dostępnej technologii, zapewne w celu obniżenia kosztów produkcji, a co za tym idzie końcowej ceny. Touch ID znajduje się także w nowych modelach MacBooków Air oraz Pro.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu pojawiły się doniesienia o tym, że Apple pracuje nad czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z ekranem. Czytnik umożliwiałby użytkownikom uwierzytelnianie poprzez umieszczenie palca w dowolnym miejscu na ekranie, a rozwiazanie to miałoby funkcjonować w urządzeniach wyposażonych w także w Face ID.

Źródło: MacRumors


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na produkty marek: SPIGEN,  ZENS,  UAG,  RINGKE oraz KANEX.

Klikająć na w/w marki przeniesiesz się do promocyjnych produktów poszczególnych producentów.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: ma919 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 10% kupon ważny jest do 30 września 2019