Epic Games Store to nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do siebie klientów od jakiegoś czasu organizuje on regularne promocje, w ramach których można pobrać za darmo wybrane gry z jego katalogu. Obecnie są to Celeste i Inside, jednak tylko ta pierwsza gra dostępna jest w wersji dla macOS.

Celeste to zręcznościowa platformówka opowiadająca o młodej dziewczynie o imieniu Madeline, która postanawia wspiąć się na tytułową górę. Podczas wyprawy szybko okazuje się jednak, że będzie ona musiała zmierzyć się nie tylko z trudnym górskim szlakiem i niesprzyjającą pogodą, ale też własnymi lękami i problemami. Historia przedstawiona w grze to pełna metafor opowieść poruszająca takie tematy jak walka z własnymi słabościami, konflikty intrapersonalne czy dążenie do samoakceptacji. Poważna, zwłaszcza jak na ten gatunek gier, tematyka idealnie współgra tu z mechaniką rozgrywki. Celeste jest bowiem grą bardzo trudną i wymagającą, w której często przyjdzie nam powtarzać jeden fragment poziomu kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt razy, zanim uda nam się go pokonać. Na uwagę zasługują też oprawa graficzna w stylu retro oraz świetna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Lenę Raine.

Gra Celeste w wersji dla macOS dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepu Epic Games Store. Promocja ta trwać będzie do 5 września 2019 roku.