Jako iż premiera Apple Arcade zbliża się wielkimi krokami, w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat gier, które znajdą się w startowym katalogu tej usługi. Niedawno w serwisie YouTube pojawiły się nowe zwiastuny dwóch całkiem obiecujących produkcji - Beyond a Steel Sky i Shantae 5.

Beyond a Steel Sky to sequel kultowej przygodówki z lat dziewięćdziesiątych - Beneath a Steel Sky. Podobnie jak w części pierwszej jej akcja będzie rozgrywać się w dystopijnym futurystycznym świecie, w którym większa część naszej planety została zniszczona przez wojny i zanieczyszczenia, a ludzkość została zmuszona do życia w gigantycznych molochach, rządzonych przez walczące między sobą organizacje. Mimo iż fabuła ma stanowić kontynuację wątków z poprzedniej części, ma ona zostać napisana tak, by w grę mogły zagrać także osoby, które nie miały okazji poznać Beneath a Steel Sky.

Podczas gdy pierwsza część była dwuwymiarową przygodówką typu Point & Click, Beyond a Steel Sky będzie grą trójwymiarową z dużym, otwartym światem, zmieniającym się pod wpływem działań gracza. Twórcy zapewniają jednak, że nawet pomimo tych zmian będzie można w niej wyczuć ducha klasycznych przygodówek, który będzie przejawiał się przede wszystkim w scenariuszu i zagadkach.

Shantae to seria popularnych platformówek, której główną bohaterką jest młoda dziewczyna będąca w połowie dżinnem, obdarzona magicznymi mocami pozwalającymi jej m.in. zmieniać się w różne zwierzęta. O piątej części jej przygód do niedawna nie było wiadomo zbyt wiele, oprócz tego że powstanie i trafi nie tylko na Apple Arcade, ale też większość popularnych konsol. Teraz twórcy ujawnili jednak, iż jej pełny tytuł będzie brzmieć Shantae and the Seven Sirens, a jej fabuła przeniesie nas na tropikalną wyspę zamieszkiwaną przez innych pół-dżinnów.

Podobnie jak w poprzednich częściach świat gry ma być zaprojektowany w taki sposób, by po odblokowaniu nowych umiejętności głównej bohaterki można było ponownie przechodzić wcześniejsze plansze odkrywając na nich nowe, niedostępne wcześniej obszary. Zapowiedziano też, że chociaż piąta odsłona serii będzie pod wieloma względami przypominała swoje poprzedniczki, to jednak pojawią się w niej nowe elementy, takie jak nowe postacie czy transformacje. Najciekawiej zapowiada się jednak nowy mechanizm ulepszania postaci za pomocą zbieranych w trakcie gry kart kolekcjonerskich, dzięki którym gracze będą mogli zmieniać możliwości głównej bohaterki, tak by lepiej pasowała ona do ich stylu gry.

Grając w Shantae 5 będziemy mieli też okazję obejrzeć animowane przerywniki mające przypominać telewizyjne kreskówki. W serwisie YouTube pojawiło się już oficjalne intro tej gry, wyprodukowane przez studio TRIGGER, znane między innymi za sprawą seriali animowanych Kill la Kill i Little Witch Academia.

Apple Arcade ma wystartować jesienią bieżącego roku. Początkowo katalog usługi będzie składał się z ponad 100 gier dla systemów iOS, tvOS i macOS. Spora część z nich ma być dostępna wyłącznie na tej platformie, jednak niektóre trafią również na konsole i komputery z systemem Windows.